Del 26 al 30 d'agost de 2016

Programa d’actes

Dissabte 20 d’agost

22h Concert del Festival de Música Antiga dels Pirineus
Acadèmia 1750 “el viatge del Rei”
Sala d’actes de la Immaculada
Organitza: FeMAP

Diumenge 21 d’agost

20h La Santa Espina
Orquestra Simfònica del Vallés i Coral Polifònica de Vilafranca
Catedral de Santa Maria d’Urgell
Entrada anticipada a 20€ a l’Oficina de Turisme Seu de l’Espai Ermengol

Dimarts 23 d’agost

20h Presentació del Llibre de Xavier Antich “La voluntat de comprendre. Filosofia en minúscula”
a càrrec d’Albert Batalla, Albert Villaró i Xavier Antich
Sala d’actes de la Immaculada
Organitza: Arcàdia Editorial

Dimecres 24 d’agost

19h30 Presentació dels nous contes de la Susanna Isern
Pati de la Biblioteca de Sant Agustí
Organitza: Biblioteca Municipal

22h Sessió de Picurt 2016
Plaça dels Oms
Organitza: Cinemes Guiu

picina nocturna

22h a 01h Piscina nocturna amb Dj Guti
Idea del Consell Municipal de Joves
Piscina Municipal

Dijous 25 d’agost

teatre

22h Teatre de Festa Major
“T’estimo però no tant!”
Pista Esportiva Polivalent
A partir dels 14 anys
Entrada anticipada a 12€ a l’Oficina de Turisme Seu de l’Espai Ermengol

Divendres 26 d’agost

10h30 Cercavila Infantil
Tret de sortida de la Festa Major
De Plaça Catalunya a Plaça dels Oms
Organitza: Casal d’estiu Ajuntament, Esplai Pixies, Casal Languedor, Casal Paideia, Casal Celebra i gaudeix, Centre obert i Casals de la Comarca.

11h30 Pregó Infantil dels casals d’estiu i Grup d’Animació Bitxiclown
Plaça dels Oms

prego infantil5

17h30 Festa al Passeig
Jordi Tonietti “El venedor de contes”
Activitat infantil
Passeig Joan Brudieu

18h Bàsquet 3c3
Plaça Catalunya
Organitza: Servei d’Esports (inscripció + fiança)

fmdansafresca06

20h Dansa a la fresca
Plaça de les Monges
Organitza: Escola Municipal de Dansa

21h IV Botifarrada popular
Sant Joan Baptista de la Salle
Organitza: Penya Barcelonista i Germandat de Sant Sebastià
Tiquet 5€ a l’Oficina de Turisme Seu de l’Espai Ermengol

22h Concert del Festival de Música Antiga dels Pirineus – La Ritirata
Capella de Sant Miquel
Organitza: FeMAP

23h Concerts a la Plaça amb Dj Gomes i Rewind
(Grup de versions dels anys 60, 70, 80, 90)
Plaça Camp del Codina

23h30 Ball de Festa Major amb Duo Làser i Duo Bugatti
Plaça Catalunya

SeuRock_Salit's-1

23h30 SeuRock
23h30 Batukaseu
00h00 The etheral
00h50 No smoking
01h40 Salit’s
02h30 Somanta Palos
03h20 The Playback Street Boys
04h10 Eskasa Libertad
05h00 Huele a Kadaver
Organitza: Coordinadora de Casetes

00h SeuTrònic
Puñalada Trapera Crew
Pista Esportiva Polivalent
Organitza: Col·lectiu SeuTrònic

Dissabte 27 d’agost

09h Torneig de Tennis
Pistes Municipals de Tennis
Majors de 16 anys
Organitza: Club Tennis Seu d’Urgell
Servei d’Esports (inscripció + fiança)

09h Torneig de Pàdel
Pistes Municipals de Pàdel
Majors de 14 anys
Organitza: Servei d’Esports (inscripció + fiança)

09h Torneig de Futbol 7
Camp de futbol
Totes les edats
Organitza: Servei d’Esports (inscripció + fiança)

09h Concurs Festa Major de Petanca
Pistes Municipals de Petanca
Totes les edats
Organitza: Club Petanca Seu

10h a 12h II Masterxef infantil
Idea del Consell Municipal d’Infants
Plaça Catalunya
Majors de 7 anys
Organitza: Regidoria d’Infància

11h Aquafitness i activitats d’aigua
Piscina Municipal
Majors de 12 anys
Organitza: Servei d’Esports

12h Cercavila pels carrers amb BatukaSeu
Inici al Centre Cívic El Passeig

12h30 AquaFesta (espectacle d’animació d’aigua)
Idea del Consell Municipal d’Infants
Plaça de les Monges

12h30 Música tradicional a la terrassa i tast del Pintxo Folk
Ateneu de l’Alt Urgell
Organitza: Seu Folk i Ateneu de l’Alt Urgell

12h30 Noves Veus, Cor de Noies de l’EMM
Itinerari per les terrasses dels bars
Organitza: Escola Municipal de Música

Cercavila de Gegants20

16h30 XXV Trobada Gegantera
Plantada de gegants
Plaça dels Oms

17h Cursa Roll Ski
Parc del Segre
Organitza: CEFUC

17h Partit Futbol Sala CF Castellciutat
Poliesportiu Municipal
Organitza: CF Castellciutat

17h Festa al Passeig – Jocs de cucanya
Idea del Consell Municipal d’Infants
Passeig Joan Brudieu

17h30 Cercavila de Gegants i Capgrossos
Inici i arribada a la Plaça dels Oms

castelleser

17h45 Exhibició castellera a càrrec dels Castellers d’Andorra i els Castellers de Lleida
Plaça dels Oms

18h30 Exhibició de teles acrobàtiques
Plaça Camp del Codina
Organitza: EEM de Teles Acrobàtiques

19h45 Presentació de Colles Geganteres convidades i ball final
Plaça dels Oms

Joan Ribó

21h Pregó de Festa Major a càrrec de Joan Ribó i Canut, alcalde de València
Plaça dels Oms
També en directe en streaming a fmlaseu.cat

22h Cursa d’Orientació nocturna
Plaça dels Oms
Organitza: Servei d’Esports (inscripció)
Col·labora: Club Xino-Xano Orientació

23h Concerts a la Plaça
Grups de versions: Froy Lands i Último Tributo (tribut al “Último de la Fila”)
Plaça Camp del Codina

00h Gran Ball de Nit amb l’Orquestra Selvatana
Plaça Catalunya

00h SeuTrònic
Reaktor techno party
Pista Esportiva Polivalent
Organitza: Col·lectiu SeuTrònic

itaca band

00h30 Nit “A tot gas”
00h30 Itaca Band
02h15 Doctor Prats
04h00 Grup de versions Contraband
Espai Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes

Diumenge 28 d’agost

10h Campionat d’Escacs
Passeig Joan Brudieu
Organitza: Club d’Escacs la Seu

10h Tirada popular
Club de tir el Tossal
Organitza: Club de tir

11h Ball Cerdà Infantil 
Plaça Patalín
També en directe en streaming a fmlaseu.cat

12h15 Ball Cerdà Geganter
Plaça Patalin
També en directe en streaming a fmlaseu.cat

BALLCERDA2_002

12h30 Ball Cerdà d’Adults 
Lliurament de la Declaració del Ball Cerdà com a Element Festiu Patrimonial d’Interès Nacional per part del Conseller de Cultura de la Generalitat de Catalunya, Hble Sr. Santi Vila.
Plaça Patalín
També en directe en streaming a fmlaseu.cat

16h Partit de Futbol CE Ciutat La Seu
Camp d’Esports Municipal
Organitza: CE Ciutat La Seu

gimcanacolles

17h Gimcana de Colles
Plaça Catalunya
Majors de 16 anys
Places limitades – Inscripció + fiança al Servei d’Esports fins el 24 d’agost
Organitza: SASC Pixies

17h Festa al Passeig – Espai nadó
Activitat de 0 a 3 anys
Passeig Joan Brudieu

17h15 Festa al Passeig – Jocs tradicionals   
Activitat de 3 a 12 anys
Passeig Joan Brudieu

18h Partit de Presentació de La Seu FC – CE Oliana
Camp d’Esports Municipal
Organitza: La Seu FC

18h Obertura Taverna Folk
Parc del Cadí
Organitza: Grup Seu Folk

folk

18h Cercavila Seu Folk pels carrers de la Seu 
Organitza: Grup Seu Folk

18h30 Taller de creació d’instruments tradicionals, danses pels més petits i berenar de la Taverna a càrrec de Pep Lizandra
Parc del Cadí
Organitza: Grup Seu Folk

18h30 Cercavila amb Batokatú Oliana
Inici a la Plaça dels Oms, arribada a la Plaça Camp del Codina

19h Exhibició de Taekwondo 
Plaça Patalín
Organitza: Club Taekwondo la Seu

19h Sardanes amb la Bellpuig Cobla
Plaça de les Monges

19h30 Taller de danses del Pirineu amb la Cobla Tres Quartants Bramasachs
Parc del Cadí
Organitza: Grup Seu Folk

20h Masterclass de Zumba
Monitores: Marta Buchaca i Mari Amores
Plaça del Camp del Codina

20h Havaneres amb Les veus de Reus
Al final de les havaneres, Rom Cremat a càrrec de la Germandat de Sant Sebastià
Plaça Catalunya
Col·labora: Germandat de Sant Sebastià

20h15 Homenatge de reconeixement als esportistes Urgellencs
Sala d’Actes de la Immaculada

21h15 Botifarrada popular i servei de barra a la Taverna Seu Folk
Parc del Cadí
Organitza: Ateneu de l’Alt Urgell

22h30 Concerts de Música Tradicional amb Vegetal Jam
Sorteig d’un lot de productes
Parc del Cadí
Organitza: Grup Seu Folk i Ateneu de l’Alt Urgell

23h Concerts a la Plaça amb Jazz amb Richi’s Dixie Band
Plaça Camp del Codina

00h Ball de Nit amb l’Orquestra Alea Quartet
Plaça Catalunya

buhosLlunaPlena

00h Nit “Al ralentí”
00h00 Aliena (SeuRock)
01h00 Buhos
02h45 Segona Mà
04h30 Grup de Versions All Covers
Espai Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes

00h SeuTrònic
Nit de Màquina
Pista Esportiva Polivalent
Organitza: Col·lectiu SeuTrònic

Dilluns 29 d’agost

10h Pedalada popular
Plaça Catalunya
Totes les edats
Organitza: Servei d’Esports

vilajocs

11h a 14h Vilajocs Medieval
Ludoteca, espai de jocs i inflables
Plaça de les Monges

12h Sardanes amb Vents de Riella
Plaça Catalunya

festaaquatica

15h Festa aquàtica
Piscina Municipal
Menors de 14 anys
Organitza: Servei d’Esports

17h VIè Campionat de Botifarra
Sistema suís lliure: 3 partides a 101 punts, 50 min o dotze dats
Centre Cívic El Passeig
Places limitades a 40 parelles – Inscripcions a l’Oficina de Turisme Seu de l’Espai Ermengol
Organitza: Penya Barcelonista de la Seu

17h Joc de pistes “La pizzeria Tomassi”
Idea del Consell Municipal de Joves
Per a totes les edats
Places limitades per ordre d’arribada
Reubicat per pluja als porxos de davant de la Plaça Patalín

17h30 Festa al Passeig
Espectacle de màgia amb Mag Magoo
Activitat infantil
Reubicat per pluja a la Sala Sant Domènec

17h30 Concert amb l’Orquestra Nova Saturno
Plaça Catalunya

fergames

18h VII Olympic “FER” Games
Espai Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes

18h30 Noves Veus, Cor de Noies de l’EMM
Itinerari per les terrasses dels bars
Organitza: Escola Municipal de Música

19h “Volta Major” – Cursa Grifone (10 km)
Parc del Segre
Majors de 14 anys
Organitza: Servei d’Esports

19h Concert d’Eva Sauret i Ariana Abecasis
Repertori basat en òpera, opereta i sarsuela
Reubicat per pluja a la Sala d’actes de la Immaculada

20h Sardanes amb Vents de Riella 
Plaça Catalunya

1 correfocs 2015 © formes-1

22h30 Correfoc amb els Diables de l’Alt Urgell
Plaça dels Oms

00h15 Ball de nit amb l’Orquestra Nova Saturno
Plaça Catalunya

00h30 Nit sense fi
00h30 Avenc (SeuRock)
01h30 Lax’n’busto
03h15 Grup de Versions Pachucos
05h30 Dj Jordi Véliz
Espai Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes

Dimarts 30 d’agost

11h Festa al Passeig  – Tallers i jocs gegants
Activitat infantil
Passeig Joan Brudieu

12h Passacarrers i vermut per les terrasses amb la Rolling Band
Centre ciutat i terrasses dels bars

correaigua7

17h Correaigua i Festa de l’escuma
Sant Josep de Calassanç
Organitza: Diables de l’Alt Urgell

17h30 Concert amb la Principal de la Bisbal
Plaça Catalunya

18h30 Festa al Passeig
Espectacle d’animació infantil “Queviures”
Passeig Joan Brudieu

18h30 Cercavila pels carrers amb BatukaSeu
Inici a la Plaça dels Oms i arribada a la Plaça de les Monges

19h30 Festa Holly amb Dj Duddins
Idea del Consell Municipal de Joves
Plaça de les Monges

20h Sardanes amb la Principal de la Bisbal
Plaça Catalunya

principalbisbal

23h30 Ball de fi de festa amb la Principal de la Bisbal
Plaça Catalunya

00h30 Fi de festa amb Disco Mòbil
Espai Casetes
Organitza: Barra de la Festa Major