Del 22 al 26 d’agost

Assaig Ball Cerdà

Col·legi Pau Claris
De 18h a 18:45h: Fins a 8 anys
De 19h a 19:45h: De 9 a 15 anys
De 20h a 21h: A partir de 16 anys
Es demana assistència mínima a 2 assajos.
És obligatori assistir a l’últim assaig.

Dilluns 22 d’agost

20h Cursa d’Orientació Nocturna

Totes les edats
Plaça dels Oms
Organitza: Servei d’Esports i Joventut (inscripcions)

Dimarts 23 d’agost

19h Familiar de Festa Major
Xiula “Control Mparental”

2 € entrada general // entrada gratuïta (Fins a 3 anys),
Venda d’entrades en línia a Codetickets i presencial a Turisme Seu
Palau d’esports
https://entradas.codetickets.com/entradas/laseu

11h fins 19h 30 PSICOBLOC

Activitat diària fins el dilluns 29 d’agost
Piscina municipal
Organitza: Servei d’Esports

Dimecres 24 d’agost

21h 30 Cinema a la fresca “Alcarràs”

Plaça dels Oms

Dijous 25 d’agost

22h Teatre de Festa Major

PEP PLAZA “ARA MÉS”
Entrada anticipada 12 € Venda d’entrades en línia a Codetickets i presencial a Turisme Seu
Entrada a taquilla 15 €
Palau d’esports
https://entradas.codetickets.com/entradas/laseu

Divendres 26 d’agost

11h Cercavila Infantil – Punt de sortida de la FMLASEU ’22

Casals d’estiu de la comarca
De Plaça Soldevila a Plaça dels Oms
Organitza: Casal d’estiu Ajuntament

11h 30 Pregó Infantil dels casals d’estiu

Animació infantil i Festa de l’escuma amb ROVELL D’OU
Plaça dels Oms

17h Bàsquet 3C3

Palau d’esports
Organitza: Servei d’Esports (inscripció + fiança)
https://esportslaseu.reservaplay.cat/view/reserves/actividades

22h 30 Taller de salsa i bachata (nivell inicial)

Camp del Codina
Organitza: Salseu

23h Ball de Festa Major amb Duo Làser i Duo Bugatti

Plaça Catalunya

00h SeuRock

DIRTY BLOND
FLANDERS
LOS ERRANTES
LOOKMOMNOHANDS
AIGA DEL GRIFO
ESKASA LIBERTAD
Zona Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes

00h SeuTrònic

Pista Esportiva Polivalent
Organitza: Col·lectiu SeuTrònic

Dissabte 27 d’agost

09h Torneig de Pàdel

Majors de 14 anys
Pistes Municipals de Pàdel
Organitza: Servei d’Esports (inscripció + fiança)
https://esportslaseu.reservaplay.cat/view/reserves/actividades

09h Torneig de Futbol 7

Totes les edats
Camp de futbol Emili Vicente
Organitza: Servei d’Esports (inscripció + fiança)
https://esportslaseu.reservaplay.cat/view/reserves/actividades

09h 30 Concurs Petanca Festa Major

Totes les edats
Pistes Petanca
Organitza: Club Petanca la Seu
https://esportslaseu.reservaplay.cat/view/reserves/actividades

10h 30 a 13h 30 Ludoteca Espai Bombolles

Jocs i tallers
Parc del Segre, porta principal (ascensor)

11h Commedia Dell’arte “EL SEGREST DE PANTALONE”

Escola de Teatre La Seu – actuació i taller pels assistents-
Pati de la biblioteca

13h Commedia Dell’arte “EL SEGREST DE PANTALONE” 2n passi

Escola de Teatre La Seu
Pati de la biblioteca

17h Futbol Sala – Atlètic Club la Seu – Senior masculí

Palau d’esports
Organitza: Atlètic Club la Seu

17h 15 Exhibició castellera a càrrec dels Castellers de Santpedor i de la Cerdanya

Plaça dels Oms

18h XXIX Trobada Gegantera – Plantada de Gegants
Plaça Joan Sansa
18h 15 Entrega de banderes a les entitats esportives

Ajuntament de la Seu

18h 30 Futbol Sala – Atlètic Club la Seu – Senior femení

Palau d’esports
Organitza: Atlètic Club la Seu

19h Cercavila de Gegants, Capgrossos i la Mulassa

Inici plaça Joan Sansa i arribada a la Plaça dels Oms

19h 45 Presentació de Colles Geganteres convidades i Ball final

Plaça dels Oms

21h Pregó de Festa Major

Plaça dels Oms

23h Concerts a la Plaça

FROYLANDS
I WANT YOU BACK – Tribut a MICHAEL JACKSON –
Plaça Camp del Codina

00h Gran Ball de Nit amb l’Orquestra La Chatta

Plaça Catalunya

00h Nit “A tot gas”

KDI FAM (teloners, grup local)
LILDAMI
THE TYETS
LA QUINTA, grup de versions
DJ ERNEST CODINA
Espai Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes

00h SeuTrònic

Pista Esportiva Polivalent
Organitza: Col·lectiu SeuTrònic

Diumenge 28 d’agost

09h Torneig de Tennis

Pistes Municipals de Tennis
Organitza: Club Tennis Seu d’Urgell
https://esportslaseu.reservaplay.cat/view/reserves/actividades

10h Campionat d’Escacs

Totes les edats
Passeig Joan Brudieu
Organitza: Club d’Escacs la Seu

11h Ball Cerdà Infantil

Plaça Patalín

12h15 Ball Cerdà Geganter

Plaça Patalín

12h30 Ball Cerdà d’Adults

Plaça Patalín

16h 30 Trobada futbol Base: CE Ciutat La Seu

Camp Futbol Emili Vicente
Organitza: CE Ciutat La Seu

17h Pirineu, terra de versos. I Festival de poesia de muntanya
Canonges 9 baixos
Organitza: El Refugi, llibreria crítica
17h 30 a 20h 30 XTREMRACE
Inflables, cursa d’obstacles
Plaça Joan Sansa
18h Partit de Futbol CE La Seu

Camp Futbol Emili Vicente
Organitza: FC La Seu

19h Sardanes amb la Bellpuig Cobla

Plaça de les Monges

17h 30 Obertura de la Taverna SEU FOLK
18h Concert-ball amb LA SONSONI

Presentació del nou disc
Parc del Cadí
Organitza: Seu Folk

19h 30 Havaneres amb SON DE L’HAVANA

Rom Cremat a càrrec de la Germandat de Sant Sebastià
Plaça Catalunya

20h Concert-ball amb BOURRY/ROUCH (Occitània)

Parc del Cadí
Organitza: Seu Folk

22h Ball Folk amb DIJAZZÒNIC

Parc del Cadí
Organitza: Seu Folk

00h Ball de Nit amb l’Orquestra SLALOM EXPRESS

Plaça Catalunya

00h Nit “Al ralentí”

KOERS
LA COSA NOSTRA, grup de versions
DJ NUNCARGUENSE
Espai Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes

Dilluns 29 d’agost

10h Pedalada Popular

Totes les edats
Zona Esportiva
Organitza: Servei d’Esports
https://esportslaseu.reservaplay.cat/view/reserves/actividades

11h a 14h Ludoteca XXL

Ludoteca, espai de jocs i inflables
Plaça de les Monges

12h Sardanes amb Vents de Riella

Plaça Catalunya

17h 30 Concert amb l’Orquestra Swing Latino

Plaça Catalunya

19h Cursa “Volta Major” (10 km)

Zona Esportiva
Organitza: Servei d’Esports
https://esportslaseu.reservaplay.cat/view/reserves/actividades

20h Cant coral

CORAL SIGNUM
Església de la Sagrada Família

20h Sardanes amb Vents de Riella

Plaça Catalunya

22h 30 Correfoc amb els Diables de l’Alt Urgell

Plaça dels Oms

00h 15 Ball de nit amb l’Orquestra Swing Latino

Plaça Catalunya

00h 30 Nit sense fi

GERTRUDIS
SIXTUS
MON DJ
Espai Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes

Dimarts 30 d’agost

10h 30 a 13h 30 Ludoteca LudoFusta Impresionanti

Jocs i tallers – de 0 a 7 anys –
Pati de la Biblioteca

12h a 13h 30 Jornada de jocs de taula

Centre Cívic
Organitza: ALLAU

17h 30 Concert amb la Principal de la Bisbal

Plaça Catalunya

19h 45 Festa Holly

Plaça de les Monges
Bossa: 2 €

20h Sardanes amb la Principal de la Bisbal

Plaça Catalunya

23h 30 Ball de fi de festa amb la Principal de la Bisbal

Plaça Catalunya

00h Fi de Festa amb Macrodisco NISHKA

Espai Casetes
Organitza: Barra de la Festa Major