Programació

App patrocinada per Seu & Go by disseu


Parades d’artesania de divendres 23 a dimarts 27


Assaig Ball Cerdà

Del 19 al 23 d’agost al pati del centre cultural les Monges

De 18h a 18h45: Fins a 8 anys
De 19h a 19h45: De 9 a 15 anys
De 20h a 21h: A partir de 16 anys

Es demana assistència mínima a 2 assajos.
És obligatori assistir a l’últim assaig.


 Dilluns 19 d’agost 

21h Piscina Nocturna
Actuació Dj local
Piscina Municipal


 Dimarts 20 d’agost 

19h Familiar de Festa major  NOVETAT 
El Pot Petit en concert
Entrada gratuïta (Fins a 3 anys), 7 € (de 4 a 14 anys), 12 € (a partir de 15 anys)
Venda d’entrades a Turisme Seu i Turisme del Consell Comarcal
Palau d’esports


 Dimecres 21 d’agost 

18h Espectacle familiar   NOVETAT 
Odradek “Artiluxis”
Pati de la Biblioteca
Organitza: Biblioteca de St. Agustí

19h Exhibició teles acrobàtiques
Plaça camp del Codina
Organitza: EEM de Teles Acrobàtiques

20h Espectacle familiar (segon passi)
Odradek “Artiluxis”
Pati de la Biblioteca
Organitza: Biblioteca de St. Agustí

22h Cinema a la fresca
Pel·lícula: “Green Book”
Plaça del Oms


 Dijous 22 d’agost 

22h Teatre de Festa Major
Una nit amb el Mag Lari   Localitats exhaurides!
Entrada anticipada 12€ a Turisme Seu i Turisme del Consell Comarcal
Entrada a taquilla 15 €
Palau d’esports


 Divendres 23 d’agost 

Totes les atraccions a 1€ de 17h a 00h

10h30 Cercavila Infantil – Tret de sortida de la FMLASEU’19  NOVETAT 
Animació durant la rua de plaça Soldevila a plaça dels Oms
Organitza: Casal d’estiu Ajuntament, Esplai Pixies, Casal Languedor, Casal Celebra i Gaudeix, Casal de Castellciutat, Kids&Us, Centre Obert i Casals de la Comarca.

11h00 Pregó Infantil dels casals d’estiu
Animació infantil Alea Teatre
Plaça dels Oms

17h Bàsquet 3c3
Palau d’esports
Organitza: Servei d’Esports (inscripció + fiança)

21h V Sopar Popular
Tiquet a 12 € a Ferreteria Segú / Espai Ermengol / Local Penya barcelonista
Organitza: Penya Barcelonista

23h Concerts a la Plaça
Froylands
Ben Endins “Tribut Sopa de Cabra”
Plaça camp del Codina

23h Ball de Festa Major amb Duo Làser i Duo Bugatti
Plaça Catalunya

00h45 SeuRock
Lookmomnohands
Anima
Somanta Palos
Mantrah
Huele a Kadaver
Organitza: Coordinadora de Casetes 

Campanya ‘També És Cosa Meva. Per un Alt Urgell lliure de violències masclistes i LGBTIQfòbiques’

Si has patit o veus una agressió, adreça’t al punt d’atenció LILA (espai casetes, al costat de l’ambulància) o truca al telèfon d’emergències (112). HORARI de 00h30 a 04h30

00h SeuTrònic
Pista esportiva polivalent
Organitza: Col·lectiu SeuTrònic


 Dissabte 24 d’agost 

09h Torneig de Tennis
Majors de 16 anys
Inscripció + fiança al Servei d’Esports
Pistes municipals de tennis
Organitza: Club Tennis Seu d’Urgell

09h Torneig de Pàdel
Majors de 14 anys
Pistes municipals de pàdel
Organitza: Servei d’Esports (inscripció + fiança)

09h Torneig de Futbol 7
Totes les edats
Camp de futbol
Organitza: Servei d’Esports (inscripció + fiança)

11h30 Folk al Mercat
Itinerari musical pels carrers del mercat
Organitza: Seu Folk

11h a 14h Battle Royale   NOVETAT 
Per totes les edats
Plaça camp del Codina

12h Cremallera Teatre “Germans Cascalloni”
Plaça Joan Sansa

12h30 Actuació Cor Noves Veus
Itinerari per les terrasses dels bars

15h30 Concurs Festa Major de petanca
Totes les edats
Pistes municipals de petanca
Organitza: Club Petanca Seu

17h Cursa Roll Ski
Parc del Segre
Organitza: CEFUC

17h15 Exhibició castellera a càrrec dels Castellers de Santpedor i de la Cerdanya
Plaça dels Oms

18h XXVIII Trobada Gegantera – Plantada de Gegants i la Mulassa
Plaça Europa

19h Cercavila de Gegants, Capgrossos i la Mulassa
Inici Plaça Europa i arribada a la Plaça dels Oms

19h45 Presentació de Colles Geganteres convidades i Ball final
Plaça dels Oms

21h Pregó de Festa Major a càrrec de “CADÍ La Seu, equip sènior femení del SEDIS Bàsquet”
Plaça dels Oms

22h Cursa d’Orientació nocturna
Totes les edats
Plaça dels Oms
Col·labora: Club Xino-Xano Orientació
Organitza: Servei d’Esports (inscripció)

23h Concerts a la Plaça
Estació 67- Tribut (grup local)
“Héroes de la Antártida” (Tribut Mecano)
Plaça camp del Codina

00h Gran Ball de Nit amb l’Orquestra Europa
Plaça Catalunya

00h30 Nit “A tot gas”
Buhos
Portobello
Sixtus “grup de versions”
Espai Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes

Campanya ‘També És Cosa Meva. Per un Alt Urgell lliure de violències masclistes i LGBTIQfòbiques’

Si has patit o veus una agressió, adreça’t al punt d’atenció LILA (espai casetes, al costat de l’ambulància) o truca al telèfon d’emergències (112). HORARI de 00h30 a 04h

00h SeuTrònic
Pista esportiva Polivalent
Organitza: Col·lectiu SeuTrònic


 Diumenge 25 d’agost 

10h Campionat d’Escacs
Totes les edats
Passeig Joan Brudieu
Organitza: Club d’Escacs la Seu

11h Ball Cerdà Infantil
Plaça Patalín

12h15 Ball Cerdà Geganter
Plaça Patalin

12h30 Ball Cerdà d’Adults
Plaça Patalín

16h Partit de Futbol CE Ciutat La Seu
Camp futbol municipal
Organitza: CE Ciutat La Seu

17h30 a 20h30 El petit centre
Jocs simbòlics i sensorials
Activitats de 2 a 8 anys
Plaça Joan Sansa

17h30 a 20h30 Espai Nadons i Jocs   NOVETAT      
Jocs simbòlics i sensorials
Activitats de 0 a 8 anys
Plaça Joan Sansa

18h Espectacle familiar “Essències” amb el conegut Pepino Pascual  NOVETAT 
Parc del Cadí
Organitza: Seu Folk

18h30 Presentació FC LA SEU
*Per motius aliens a l’organització aquesta activitat ha canviat d’horari. Començarà a les 18h
Camp d’esports municipal
Organitza: La Seu FC

18h Cercavila amb Batokatú Oliana
Inici Plaça Soldevila – Arribada a la Plaça dels Oms

19h Taller de danses portugueses amb el trio “Fulano, Beltrano i Sicrano”(Portugal)
Parc del Cadí
Organitza: Seu Folk

19h Sardanes amb la Bellpuig Cobla
Plaça de les Monges

19h Exhibició karate
Plaça Patalín
Organitza: AE Karate Kobudo Tradicional Pirineus

20h Masterclass de Zumba
Plaça del camp del Codina
Organitza: Servei d’Esports

20h Havaneres amb el grup Olla Barrejada
Rom cremat a càrrec de la Germandat de Sant Sebastià
Plaça Catalunya

20h15 Homenatge de reconeixement esportistes Urgellencs
Sala d’actes de la Immaculada

21h Sopar i servei de barra a la Taverna Seu Folk amenitzat pel Dj. Placeta
Parc del Cadí
Organitza: Seu Folk

22h Concerts de música tradicional amb el trio “Fulano, Beltrano i Sicrano” (Portugal)
Parc del Cadí
Organitza: Seu Folk

22h30 Ballada i classe oberta de swing   NOVETAT 
Amb We Swing Pirineu
Plaça camp del Codina

23h30 Concerts de ball folk amb el duet pirinenc “Magari”
Servei de barra i sorteig d’un lot de productes
Parc del Cadí
Organitza: Seu Folk

00h Ball de Nit amb l’Orquestra Acuario
Plaça Catalunya

00h Nit “Al ralentí”
Garrapateros (Tribut a Delicuentes)
Pirat’s souns sistema
Grup de versions “Hey Pachucos”
Espai Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes


 Dilluns 26 d’agost 

10h Pedalada Popular
Totes les edats
Inici: Plaça Catalunya
Final: Plaça Patalín
Organitza: Servei d’Esports

11h a 14h Ludoteca XXL
Ludoteca, espai de jocs i inflables
Plaça de les Monges

12h Sardanes amb Vents de Riella
Plaça Catalunya

15h Festa aquàtica
Menors de 14 anys
Piscina municipal
Organitza: Servei d’Esports

17h30 Concert amb l’Orquestra Saturno
Plaça Catalunya

17h30 Tobogan 25 metres   NOVETAT 
Avinguda camí Ral de Cerdanya

18h30 Actuació Cor Noves Veus
Itinerari per les terrasses dels bars

18h30 La Cremallera Teatre “Explosive”
Plaça Joan Sansa  

20h Cant coral   NOVETAT 
CORAL SIGNUM “Cançons de festa i revolta”
Església de la Sagrada Família

19h Cursa “Volta Major” (10 km)
Majors de 14 anys
Parc del Segre
Organitza: Servei d’Esports

20h Sardanes amb Vents de Riella
Plaça Catalunya

22h30 Correfoc amb els Diables de l’Alt Urgell
Plaça dels Oms

00h15 Ball de nit amb l’Orquestra Saturno
Plaça Catalunya

00h30 Nit sense fi
Doctor Prats
Grup de versions Banda Neon
DJ. Ernest Codina
Espai Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes

Campanya ‘També És Cosa Meva. Per un Alt Urgell lliure de violències masclistes i LGBTIQfòbiques’

Si has patit o veus una agressió, adreça’t al punt d’atenció LILA (espai casetes, al costat de l’ambulància) o truca al telèfon d’emergències (112). HORARI de 00h30 a 04h30


 Dimarts 27 d’agost 

11 a 13 h Jornada de jocs de taula  NOVETAT 
Pati de la Biblioteca
Organitza: ALLAU

11h30 Traginer de contes
Activitat infantil
Plaça Joan Sansa

17h Correaigua i festa de l’escuma
Sant Josep de Calassanç
Organitza: Diables de l’Alt Urgell

17h30 Concert amb la Principal de la Bisbal
Plaça Catalunya

19h45 Festa holi
Plaça de les Monges
Bossa: 2 €

20h Sardanes amb la Principal de la Bisbal
Plaça Catalunya

23h30 Ball de fi de festa amb la Principal de la Bisbal
Plaça Catalunya

00h Fi de Festa amb Macrodisco Nishka
Espai Casetes
Organitza: Barra de la Festa Major