Programació

Atraccions i Firetes

De divendres a dimarts


Dimarts 29 d’agost

11h Contacontes i Tallers a càrrec de Mireia Pellicer i Isidre Domenjó
Activitat infantil
Passeig Joan Brudieu

17h Correaigua i Festa de l’escuma
Sant Josep de Calassanç
Organitza: Diables de l’Alt Urgell

17h30 Concert amb la Principal de la Bisbal
Plaça Catalunya

19h Espectacle de teatre al carrer LIMITS
A càrrec de la Cia Fadunito
Pati de la Biblioteca

19h45 Festa Holly
Idea del Consell Municipal d’Adolescents
Plaça de les Monges
Bossa: 2 €

20h Sardanes amb la Principal de la Bisbal
Plaça Catalunya

23h30 Ball de fi de festa amb la Principal de la Bisbal
Plaça Catalunya

00h Fi de Festa amb Disco Mòbil
Dj Nuncarguense
Espai Casetes
Organitza: Barra de la Festa Major

 



Assaig Ball Cerdà

Del 21 al 25 d’agost al Pati del Centre Cultural les Monges
De 18h a 19h: Fins a 8 anys (nascuts del 2014 al 2008)
De 19h a 20h: De 9 a 15 anys (nascuts del 2009 al 2002)
De 20h a 21h: A partir de 16 anys (nascuts a partir del 2001)
Es demana una assistència mínima a 2 assajos.
És obligatori assistir a l’últim assaig.

Atraccions i Firetes

De divendres a dimarts
El divendres 25 d’agost totes les atraccions de les 17 a les 21 a 1€


Dimecres 23 d’agost

19h Bibliopiscines “Granissat de Contes”
Piscina Municipal. A càrrec de Joel Pla
Organitza: Biblioteca Municipal Sant Agustí

20h Presentació del conte “La bruixa Cadinella i el Ball Cerdà”
Espai Ermengol
A càrrec dels autors: Joan Soler i Roser Pubill i la il·lustradora: Mercè Garcia

22h Sessió de Picurt 2017
Plaça dels Oms
Organitza: Cinemes Guiu

21h a 23h30 Piscina nocturna
Piscina Municipal
Idea del Consell Municipal d’Adolescents

Dijous 24 d’agost

22h Teatre de Festa Major
Pista Esportiva Polivalent
Paradise producció de Nico i Sunset en col·laboració amb El Terrat i Tricicle
A partir de 14 anys
Entrada anticipada 12 € a Turisme Seu / Espai Ermengol

Divendres 25 d’agost

10h30 Cercavila Infantil – Tret de sortida de la FM’17
De Plaça Catalunya a Plaça dels Oms
Organitza: Casal d’estiu Ajuntament, Esplai Pixies, Casal Languedor, Casal Celebra i gaudeix, Centre obert i Casals de la Comarca.

11h30 Pregó Infantil dels casals d’estiu
Animació infantil a càrrec d’Atrapasomnis
Plaça dels Oms

16h a 20h Torneig de Tennis (Fase prèvia)
Pistes Municipals de Tennis
Inscripció + fiança al Servei d’Esports
Organitza: Club Tennis Seu d’Urgell
Majors de 16 anys

17h30 Tallers de xapes i de bombolles de sabó
A càrrec del grup d’animació Atrapasomnis
Plaça Joan Sansa

18h Bàsquet 3c3
Palau d’esports
(inscripció + fiança)
Organitza: Servei d’Esports
18h30 Cercavila amb Batukaseu
Itinerari de Festa Major – Inici Plaça Soldevila (Centre Cívic)

18h30 Cercavila amb Batukaseu
Itinerari de Festa Major – Inici Plaça Soldevila (Centre Cívic)

21h Dansa a la Fresca
Plaça de les Monges
Organitza: Escola Municipal de Dansa

21h IV Botifarrada Popular
Sant Joan Baptista de la Salle
Tiquet a 6 € a Turisme Seu / Espai Ermengol
Organitza: Penya Barcelonista i Germandat de Sant Sebastià

21h Festival de Música Antiga dels Pirineus
Accademia del Piacere i Núria Rial
Sala Sant Domènec
Organitza: FeMAP

22h Discomòbil juvenil
Idea del Consell Municipal d’Adolescents
Plaça Joan Sansa

23h Concerts a la Plaça
Dj Nez
Grup de Versions La Secreta
Plaça Camp del Codina

23h30 Ball de Festa Major amb Duo Làser i Duo Bugatti
Plaça Catalunya

00h SeuRock
No smoking
Skataplins
The Ethereal
Huele a Kadaver
Espai Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes

00h SeuTrònic – Màquina
Pista Esportiva Polivalent
Organitza: Col·lectiu SeuTrònic

Dissabte 26 d’agost

09h Torneig de Tennis (Fase final)
Pistes Municipals de Tennis
Inscripció + fiança al Servei d’Esports
Majors de 16 anys
Organitza: Club Tennis Seu d’Urgell

09h Torneig de Pàdel
Pistes Municipals de Pàdel
Majors de 14 anys
Organitza: Servei d’Esports (inscripció + fiança)

09h Torneig de Futbol 7
Camp de futbol
Totes les edats
Organitza: Servei d’Esports (inscripció + fiança)

9h a 14h Concurs Hípic territorial
Prats annexos al parc del Segre
Organitza: Club Hípic Urgell Pirineus

10h a 11h30 Làser Tag infantil
Activitat Infantil
Plaça Joan Sansa
Idea del Consell Municipal d’Infants

11h Folk al Mercat
Itinerari musical pels carrers del mercat
Organitza: Seu Folk

11h Aquafitness i Activitats d’Aigua
Piscina Municipal
Majors de 12 anys
Organitza: Servei d’Esports

12h a 14h Paintball juvenil
Idea del Consell Municipal d’Adolescents
Parc del Valira

12h30 Actuació Cor Noves Veus
Itinerari per les terrasses dels bars

13h Vermut musical
Ateneu de l’Alt Urgell
Organitza: Seu Folk amb el suport de l’Ateneu de l’Alt Urgell

15h30 Concurs Festa Major de Petanca
Pistes Municipals de Petanca
Totes les edats
Organitza: Club Petanca Seu

17h XXVI Trobada Gegantera
Plantada de Gegants
Plaça Europa

17h Cursa Roll Ski
Parc del Segre
Organitza: CEFUC

17h15 Exhibició castellera
Castellers d’Andorra
Plaça dels Oms

18h Cercavila de Gegants i Capgrossos
Inici Plaça Europa i arribada a la Plaça dels Oms

18h Mostra de Txalaparta
A càrrec de Txopo Lopez de Robles. Escenari obert: porta el teu instrument i fes ballar el personal
Passeig Joan Brudieu

18h30 Partit Futbol Sala CF Castellciutat
Poliesportiu Municipal
Organitza: CF Castellciutat

19h45 Presentació de Colles Geganteres convidades i Ball final
Plaça dels Oms

21h Pregó de Festa Major amb Xavier Antich
Plaça dels Oms

22h Cursa d’Orientació Nocturna
Plaça dels Oms
Totes les edats
Organitza: Servei d’Esports (inscripció)
Col·labora: Club Xino-Xano Orientació

22h Concert de rumba a càrrec de Micu
Plaça Pati Palau
Organitza: Glops Palau

23h Concerts a la Plaça
Dj Nez
Enemigos Íntimos (Tribut a Sabina)
Plaça Camp del Codina

23h30 Nit “A tot gas”
Actuació d’obertura a càrrec de BatukaSeu
Buhos
Oques Grasses
Grup de Versions Neon
Salit’s
Espai Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes

00h SeuTrònic
Punyalada Trapera Crew
Pista Esportiva Polivalent
Organitza: Col·lectiu SeuTrònic

Diumenge 27 d’agost

10h Campionat d’Escacs
Passeig Joan Brudieu
Totes les edats
Organitza: Club d’Escacs la Seu

11h Ball Cerdà Infantil
Plaça Patalín

12h15 Ball Cerdà Geganter
Plaça Patalin

12h30 Ball Cerdà d’Adults
Plaça Patalín

16h Partit de Futbol CE Ciutat La Seu
Camp d’Esports Municipal
Organitza: CE Ciutat La Seu

17h30 Gimcana de Colles
Plaça Catalunya
Majors de 16 anys
Inscripció + fiança al Servei d’Esports.
Places limitades
Organitza: SASC Pixies

17h15 Triangular de Futbol – COPA PIRINEUS 2017
La Seu FC – Organyà FC – Oliana FC

Camp d’Esports Municipal
Organitza: La Seu FC

17h30 Taller d’en Bru
Activitats de 0 a 4 anys.
Plaça Joan Sansa

18h Obertura Taverna FOLK
Parc del Cadí
Organitza: Seu Folk

18:15h Taller d’instruments tradicionals, danses pels més petits i berenar de la taverna
A càrrec de Pep Lizandra
Parc del Cadí
Organitza: Seu Folk

18h30 Cercavila amb Batokatú Oliana i Batukaseu
Inici a la Plaça Patalín – Arribada a la Plaça Camp del Codina.

19h Sardanes amb la Bellpuig Cobla 
Plaça de les Monges

19h30 Taller de danses basques
Amb Ttipika Dantza Gidatuak
Parc del Cadí
Organitza: Seu Folk

20h Masterclass de Zumba
Plaça del Camp del Codina
Organitza: Servei d’Esports

20h Havaneres amb el grup Arrels de la Terra Ferma
Al final de les Havaneres, Rom Cremat a càrrec de la Germandat de Sant Sebastià
Plaça Catalunya

20h15 Homenatge de Reconeixement Esportistes Urgellencs
Sala d’Actes de la Immaculada

21h Fideuada i botifarrada popular + espectacle de màgia
Josep de Zulueta
Tiquets a la Nova Cream
Organitza: La Nova Cream

21h Sopar – pintxos i versió vegetariana – i servei de barra a la Taverna Seu Folk
Amenitzat per Dj Placeta
Parc del Cadí
Organitza: Seu Folk

22h30 Concerts de Música Tradicional Basca
Sorteig d’un LOT de productes pirinencs
Amb Ttipika Dantza Gidatuak
Parc del Cadí
Organitza: Seu Folk

00h Ball de Nit amb l’Orquestra Madison
Plaça Catalunya

00h15 Nit “Al ralentí”
Porto Bello
Xeic
Grup de versions The Pink Goats
Espai Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes

00h SeuTrònic – Techno Party
Pista Esportiva Polivalent
Organitza: Col·lectiu SeuTrònic

00h Gran Ball de Nit amb l’Orquestra Europa
Plaça Catalunya

Dilluns 28 d’agost

10h Pedalada Popular
Plaça Catalunya
Totes les edats
Organitza: Servei d’Esports

11h a 14h Vilajocs Medieval
Ludoteca, espai de jocs i inflables
Plaça de les Monges

11h30 Sardanes amb Vents de Riella
Plaça Catalunya

15h Festa aquàtica
Piscina Municipal
menors de 14 anys
Organitza: Servei d’Esports

17h Joc de Pistes “El cas del collaret robat”
Idea del Consell Municipal d’Adolescents
A partir de de 12 anys Places limitades per ordre d’arribada
Centre cívic El Passeig

17h30 Concert amb l’Orquestra Nova Blanes
Plaça Catalunya

18h Exhibició de teles acrobàtiques
Plaça Camp del Codina
Organitza: EEM De Teles Acrobàtiques

18h VIIIè Olympic “FER” Games
Espai Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes

18h30 Animació infantil “De viatge”
A càrrec d’Alea Teatre
Plaça Joan Sansa
Idea del Consell Municipal d’Infants

18h30 Actuació Cor Noves Veus
Itinerari per les terrasses dels bars

19h “Volta Major” – Cursa Grifone (10 km)
Parc del Segre
Majors de 14 anys
Organitza: Servei d’Esports

19h Concert Coral Signum
Sala Sant Domènec

20h Sardanes amb Vents de Riella
Plaça Catalunya

22h30 Correfoc amb els Diables de l’Alt Urgell
Plaça dels Oms

00h15 Ball de nit amb l’Orquestra Nova Blanes
Plaça Catalunya

00h15 Nit sense fi
Seu Rock – Van-D-Rock
Aspencat
Grup de versions Zapping
DJ Marçal Ventura
Espai Casetes
Organitza: Coordinadora de Casetes